Kényelmes, tágas, világos, komfortos, praktikus, értékálló, és a rezsi is alacsony legyen…

Az építőipar folyamatos fejlődésen megy keresztül: ma már modern, energiatakarékos anyagokkal építünk, megújuló energiákat használunk fel, figyelünk a környezetünkre.

Gondolja csak át!     –  Új háztartási gépek vásárlásánál nem a legjobbat, legpraktikusabbat és az alacsonyabb energiafelhasználásút választja? Hisz figyel arra is, hogy később mennyi áramszámlát fizet majd. Tegye ugyanezt, amikor építkezésbe fog! Ne vonakodjon elfogadni az újat! Emlékezzen csak vissza, hogy 20 évvel ezelőtt sok háztartásban még vonalas telefon sem volt, ma meg már a kisiskolások is mobitelefonnal járnak.

Szeretnénk a segítségére lenni, hogy megvalósulhassanak álmai, megépülhessen az a ház, melyben örömét leli Ön és családja.


dscf1416A hagyományos házak energiapazarló módon épültek (és épülnek még ma is!): ahhoz, hogy friss levegőhöz jussunk, szellőztetni kell, ekkor távozik az összes hőveszteség 1/3-a. A többi hő folyamatosan szökik a külső falakon, ablakokon, padlón, tetőn! A bejövő levegőt újra fűtik-hűtik, ami nagyon sok energiát emészt fel!

Biztosan hallott már a következőkről:
passzívház, energiatakarékos ház, alacsony energiájú ház, aktívház, intelligens ház, energiatudatos ház.
A ma épülő, passzívházelveket követő családi házak építési költsége alig több, mint egy hagyományos kivitelezésű házé, ám a fenntartása sokkal barátibb! Egy energiatakarékosabb ház építésénél számítsa úgy, hogy amit kifizett a ház építésére, azt magukra költötte, és nem a fűtésszámlákra fizette ki. Míg ha egy hagyományos házat épített – ugyan kevesebbe került – de utána hosszú éveken keresztül finanszírozza az energiaszolgáltatókat!

Vegyünk egy kb.:100 m2 alapterületű házat:

1 Milyen házat építsek-p1

A táblázatban szereplő árak természetesen csak iránymutatóak, minden ház más és más paraméterekkel bír.

Jól látszik, hogy – bár nem számoltunk a fosszilis energiahordozók folyamatos drágulásával – rossz befektetetés a hagyományos hőszigetelésű ház.

Építsen ill. építtessen olyan házat, mely hatékonyan hasznosítja a belső hőnyereséget (egy hőcserélővel) és a szoláris energiát, kitűnő minőségűek a nyílászárói és a falszerkezete, hőszigetelése. Törekedjen légtömörségre, hőhídmentességre, jó tájolásra és megfelelő árnyékolásra. A passzívházakban nincs szükség aktív fűtés kialakítására, télen a belső tér fűtésére a napsugárzást használjuk, a megfelelő tájolású, 3 rétegű, nemesgázzal töltött üvegezésű, hőszigetelt ablakszerkezeten keresztül. A tetőn elhelyezett napkollektorral egész évben biztosíthatjuk a használati melegvíz előállítását. Nyáron külső árnyékolók és a jól szigetelt falak eredményezik a kellemes belső klímát. Az ún. PHPP energetikai számítás nagy segítség, már a tervezés időszakában kiszámítja a jövendő épület energiaigényét.

Nos, a házépítés egy hosszú távú befektetés, mérlegelni kell a lehetőségeket, körülményeket, adottságokat. Ön helyett nem dönthetünk, de segítünk. Építessen értékálló, minimum A energetikai besorolású házat, melyben megvan a lehetőség, hogy később passzívház lehessen!

Miből építsen?

Készülhet a falazat akár téglaból + 20-30 cm hőszigeteléssel, vagy polisztirol-zsalus építőelemmel, könnyűszerkezettel, vályog-, szalma-, kendertéglából + szigeteléssel… Használjuk fel azokat az energiákat, amiket eddig nem: napsütés, bentlakók, háztartási gépek, világítás energiája. Építési költségek szempontjából szinte mindegy, melyik építési technológiát választja. A lényeg, hogy a jó kivitelezés mellett minél energiatakarékosabb, értékállóbb legyen!

Néhány adat a házak követelményeiről:

 1 Milyen házat építsek-p2

  Nos, a házépítés egy hosszú távú befektetés, mérlegelni kell a lehetőségeket, körülményeket, adottságokat. Ön helyett nem dönthetünk, de segítünk. Építessen értékálló, minimum A energetikai besorolású házat, melyben kialakíthatja már előre a lehetőségét, hogy később még energiatakarékosabb épület, netán passzívház lehessen!

OLYMPUS DIGITAL CAMERASzámunkra legfontosabb: az elégedett ügyfél!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?